KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

        Yozgat merkezin yanı sıra köylerde de etkili olan kar yağışıyla birlikte İl Özel İdaresi ekipleri de tüm ilçelerde 24 saat boyunca kar mücadelesi başlattı.
         Sürgünler nedeni ile kapalı olan köy yollarında önceliği hastası bulunan köylere ayıran ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına müsaade etmedi. Genel Sekreterimiz Muammer Yanık, 4 bin 229 kilometrelik sorumluluk alanında kar mücadelesi yürüttüklerini belirterek, il genelinde 24 saat boyunca 14 ekiple kar mücadelesi gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
24 SAAT KESİNTİSİZ MÜCADELE

        Köylerdeki karla mücadele çalışmasını değerlendirirken  “Kar yağışının etkili olması ile birlikte 4 bin 229 kilometrelik sorumluluk alanımızda yolların sürekli açık tutulması için 24 saat boyunca kar mücadelesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdük” dedi.
 
171 KİŞİLİK KARLA MÜCADELE TİMİ

        Sorumluluk alanı içerisinde 171 personelden oluşan kar mücadelesi timinin görev yaptığını, bu sayının ihtiyaca göre artırıldığını kaydetti. Bu ekiplere 5 seyyar tamir ekibinin lojistik destek sağladığını ifade ederek şu bilgileri verdi. “92 makine ve ekipman karla mücadele çalışmaları sırasında kullanılıyor. Bunlardan 24’ü greyder, 26’sı yükleme kepçesi, 10’u karmak, 1’i kar makinesi, 8’si dozer, 23’ü servis aracı. Karla mücadelede birinci önceliğimiz sağlık sorunu olan vatandaşların yaşadığı köyler. İkinci önceliğimiz taşımalı eğitim gören köy yolları daha sonra grup köy yolları şeklinde kar mücadelesini planlıyoruz. Kar yağışının etkili olduğu zaman sürgünler nedeni ile oluşan geçici yol kapanmalarını ekiplerimiz kısa sürede açıyor.  Araçlarımız kar yağışının olduğu gün sürekli ring halinde çalışmaktadır. Şuana kadar karla mücadelede herhangi bir sıkıntı yaşamadık” dedi. Karla mücadele çalışmasını yerinden yöneterek yolların duruma hakkında sürekli bilgi aldığını, son yıllarda köy yollarında kar yağışı nedeni ile herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.
        
        Bugüne kadar İlimiz genelinde 437 köye müdahale edilmiş olup toplam 3145 km yol karla mücadele sonucu açılmıştır.
 
 
 
 
 
 
Web Master Sadettin KILINÇASLAN
e-Posta : 
sadettin.kilincaslan@icisleri.gov.tr
YOZGAT İL ÖZEL İDARESİ
Aşağı Nohutlu Mah. Sakarya Caddesi Güneş Sokak
0 354 212 10 48 - 212 10 37 / Fax : 0 354 212 12 57
Tüm Hakları Saklıdır © 2016